Uudised

Võsu uue lasteaia- ja koolihoone ehitusleping allkirjastatud 13. juuni kristi.konsa


Haljala vallavalitsus

Pressiteade

12. juuni 2024

 

Võsu uue lasteaia- ja koolihoone ehitusleping sai allkirjad

 

Haljala vallavalitsus ja Enska ehitus OÜ allkirjastasid lepingu Võsu uue lasteaia- ja koolihoone ehitamiseks. Võsu uus lasteaia- ja koolihoone peaks valmima 2025. aasta sügiseks.

 

Ehitusleping hõlmab Võsu alevikus Kooli tn 1 kinnistule uue lasteaia- ja koolihoone ehitamist, koolimaja juurdeehituse lammutamist ning lasteaia õueala rajamist. Lepingu maksumus on 5 212 523,88 eurot, millele lisandub viieprotsendiline tellija reserv.

„Võsu uue lasteaia- ja koolihoone näol on tegu tulevikku suunatud ja piirkonna jaoks olulise investeeringuga. Vallana on meie jaoks prioriteediks haridusasutuste kaasajastamine ning täna ehituslepingu sõlmimisega oleme taas astumas suurt sammu selle eesmärgini jõudmiseks,“ sõnas Haljala vallavanem Anti Puusepp.

Enska ehitus OÜ esindaja Ilja Jevlanovi sõnul on nende meeskonnal hea meel panustada riigi arengusse uue koolimaja ehituse kaudu: „Eriti uhked oleme Võsu kooli võidetud hanke üle, mis paistab silma oma erakordse ja huvitava arhitektuuri ning nutikate ristkihtkandekonstruktsioonidega,“ sõnas Jevlanov.

Võsu Kooli direktor Aet Kruusimägi sõnab, et Võsu koolipere jaoks on ehituslepingu allkirjastamine kaua oodatud uue hoone ehituse algus: „Armastame oma vana maja, kuid ka meie koolipere väärib tänapäevaseid töö- ja õppetingimusi. Hea meel on, et ehituse valmides saavad meie Võsu lasteaiarühmad ühe katuse alla ning lapsed saavad endale just nende jaoks sobivad ruumid ja mänguväljaku,“ sõnas ta.

Võsu uue lasteaia- ja koolihoone on projekteerinud arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks OÜ. Ehitusprojekt lähtub 2019. aastal korraldatud Võsu kooli arhitektuurivõistluse võidutööst „Rehe“.

Võsu uue kooli- ja lasteaiahoone rahastamist toetab kuni 2,07 miljoni euroga Regionaal- ja Põllumajandusministeerium läbi meetme „Energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamine avaliku sektori hoonetes“.

 

Lisainfo:

Anti Puusepp

Haljala vallavanem

tel 526 4235

 

Ilja Jevlanov

Enska ehitus OÜ

tel 509 0899

Haljala vallavalitsus

Pressiteade

12. juuni 2024

 

Võsu uue lasteaia- ja koolihoone ehitusleping sai allkirjad

 

Haljala vallavalitsus ja Enska ehitus OÜ allkirjastasid lepingu Võsu uue lasteaia- ja koolihoone ehitamiseks. Võsu uus lasteaia- ja koolihoone peaks valmima 2025. aasta sügiseks.

 

Ehitusleping hõlmab Võsu alevikus Kooli tn 1 kinnistule uue lasteaia- ja koolihoone ehitamist, koolimaja juurdeehituse lammutamist ning lasteaia õueala rajamist. Lepingu maksumus on 5 212 523,88 eurot, millele lisandub viieprotsendiline tellija reserv.

„Võsu uue lasteaia- ja koolihoone näol on tegu tulevikku suunatud ja piirkonna jaoks olulise investeeringuga. Vallana on meie jaoks prioriteediks haridusasutuste kaasajastamine ning täna ehituslepingu sõlmimisega oleme taas astumas suurt sammu selle eesmärgini jõudmiseks,“ sõnas Haljala vallavanem Anti Puusepp.

Enska ehitus OÜ esindaja Ilja Jevlanovi sõnul on nende meeskonnal hea meel panustada riigi arengusse uue koolimaja ehituse kaudu: „Eriti uhked oleme Võsu kooli võidetud hanke üle, mis paistab silma oma erakordse ja huvitava arhitektuuri ning nutikate ristkihtkandekonstruktsioonidega,“ sõnas Jevlanov.

Võsu Kooli direktor Aet Kruusimägi sõnab, et Võsu koolipere jaoks on ehituslepingu allkirjastamine kaua oodatud uue hoone ehituse algus: „Armastame oma vana maja, kuid ka meie koolipere väärib tänapäevaseid töö- ja õppetingimusi. Hea meel on, et ehituse valmides saavad meie Võsu lasteaiarühmad ühe katuse alla ning lapsed saavad endale just nende jaoks sobivad ruumid ja mänguväljaku,“ sõnas ta.

Võsu uue lasteaia- ja koolihoone on projekteerinud arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks OÜ. Ehitusprojekt lähtub 2019. aastal korraldatud Võsu kooli arhitektuurivõistluse võidutööst „Rehe“.

Võsu uue kooli- ja lasteaiahoone rahastamist toetab kuni 2,07 miljoni euroga Regionaal- ja Põllumajandusministeerium läbi meetme „Energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamine avaliku sektori hoonetes“.

 

Lisainfo:

Anti Puusepp

Haljala vallavanem

tel 526 4235

 

Ilja Jevlanov

Enska ehitus OÜ

tel 509 0899